Ważne Informacje

Przed wizytą warto przeczytać.


Lyssetky

Oznakuj swojego pupila.

Lyssetky

Z doświadczeń naszych wynika że najczęściej zagubienie psa jest wielkim zaskoczeniem dla właściciela.
Zdarza się to w całkiem nispodziewanych okolicznościach i czasie.Część zwieząt trafia do schroniska , inne nigdy się nie odnajdują. Licznie umieszczane ogłoszenia o zgubie często nie dają efektu.
A wystarczy niewiele zrobić aby do tego nie dopuścić. Wystarczy oznakować czytelnie naszego psa aby ktoś kto go znalazł mógł zidentyfikować właściciela.

Jedną ze sktutecznych metod i najważniejsze niekosztowną jest umieszczenie specjalnego znaczka -Lyssetki na obroży zwierzaka. Lyssetkę dajemy bezpłatnie na życzenie właściciela  w trakcie szczepienia przeciwko wściekliźnie.
 Co znajduje się na Lysetce :
1. informacja że pies został w danym roku zaszczepiony przeciwko wściekliźnie
2.informacja w jakiej lecznicy wykonano szczepienie.
3.adres i numer telefonu do lecznicy.
4.numer Lyssetki ,przypisany konkretnemu psu po którym można zidentyfikować właściciela .

W poprzednim roku dzięki naszym Lyssetkom 5 psów zamiast trafić do schroniska lub zaginąć na zawsze odnalazło swoje domy.

Przygotowanie pacjenta do zabiegu.

Ponieważ każda operacja , nawet drobny zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym niesie ze sobą ryzyko powikłań ,a nawet śmierci, ważne jest dobre przygotowanie przedoperacyjne pacjenta. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko operacji a także ograniczyć wiele uciążliwych dla zwierzęcia ubocznych objawów działania niektórych leków np. wymiotów.
.

Przed operacją każdy pacjent  jest dokładnie badany , w przypadkach wątpliwych lub wymagających dokładniejszych badań lekarz zaleci dodatkowe badania lub inne czynności mające na celu zminimalizowania ryzyka związanego z zabiegiem.

Oprócz  badania klinicznego bez względu na wiek pacjenta i rodzaj zabiegu zalecane jest wykonanie badań dodatkowych.
Podrażają one oczywiście koszt końcowy operacji ,ale pozwalają lekarzowi podjąć optymalną decyzję co do rodzaju zastosowanych środków  narkozy.

Czasem wpływają one na decyzję o przesunięciu terminu zabiegu lub odstąpienie od niego ze względu na spore ryzyko narkozy.

Badania które uznajemy za standard przed zabiegowy to : badanie morfologiczne i biochemiczne krwi ( profil nerkowy ,wątrobowy i metaboliczny ) , zdjęcia RTG przeglądowe jam ciała , EKG - serca.Wszystkie te badania możemy wykonać w lecznicy , najlepiej dzień przed operacją.
Do badań krwi pacjent powinien być także przegłodzony.
Koszty i zakres badań należy ustalić z lekarzem- są to koszty dodatkowe .

Dzień lub dwa dni przed planowanym zabiegiem wskazana jest immunoprofilaktyka , zmniejszające negatywny wpływ stresu przed i po zabiegowego na organizm pacjenta.

Na dzień przed ustalonym terminem operacji należy odstawić podawanie pokarmu-  bardzo ważne ze względu na możliwość zachłyśnięcia w razie wymiotów.
Woda powinna być stale dostępna . Krótki nie męczący spacer wieczorem dnia poprzedzającego operację i rano przed zabiegiem zalecany jest po to aby zwierzę załatwiło czynności fizjologiczne.

Dobrze jest zabrać ze sobą kocyk z domu na którym zwierzę będzie zasypiać,którym potem okryjemy pacjenta chroniąc go przed utratą ciepła . Poza tym znajomy zapach zmniejszy stres zwierzęcia.


Po operacji należy założyć pacjentowi kołnierz ochronny lub ubranko-do nabycia w lecznicy.


Jeśli mają Państwo jakiekolwiek inne pytania , lub chcielibyście uzyskać więcej informacji, personel lecznicy gotów jest udzieli ich na miejscu  lub droga telefoniczna lub email'ową